Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 6Wszystkich: 182824

Czytajmy dzieciom. Codziennie!

Polecamy » Czytajmy dzieciom. Codziennie!

   Każdy z nas chce, aby jego dziecko wyrosło na mądrego, szczęśliwego i dobrego człowieka. Otóż, jak wypowiadają się psychologowie, wystarczy… czytać dzieciom bajki! Codziennie. Przez kilkanaście minut. Wiele osób zapewne spyta: „Tylko tyle? I to wystarczy…?” Poniżej przedstawiam listę korzyści wynikających z codziennego czytania dzieciom, które dadzą odpowiedź na powyższe pytanie.

 

Codzienne czytanie dziecku:

1. Zaspokaja potrzeby emocjonalne.

2. Pomaga w budowaniu systemu wartości.

3. Rozwija wrażliwość, empatię.
4. Buduje więź między dorosłym a dzieckiem.

5. Jest źródłem wiedzy.

6. Wspomaga rozwój mowy, rozbudowuje słownictwo.

7. Pobudza wyobraźnię.

8. Uczy myślenia, pomaga dziecku zrozumieć ludzi, świat i samego siebie.

9. Stymuluje rozwój umysłowy.

10. Jest solidnym fundamentem do nauki samodzielnego czytania i pisania dzieci.

11. Kształtuje nawyk czytania.

12. …..

    I wiele wiele innych!

A co ważne od strony praktycznej - jest prostym i bezpłatnym sposobem na osiągnięcie sukcesu wychowawczego. Książki można wypożyczać, wymieniać lub też kupować na przecenach.

Nasze Przedszkole również wpisuje się w działanie ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która propaguje czytelnictwo. Dlatego też serdecznie zapraszamy na spotkania z literaturą, które polegają na czytaniu dzieciom literatury dziecięcej przez rodziców, rodzeństwo czy dziadków. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia u nauczycielek w poszczególnych grupach.

W załączniku przedstawiamy Państwu spis tytułów wartościowych książek, tzw. „Złotą listę”. Została ona stworzona przez pracowników fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”. Oczywiście nie są to jedyne książki, które uczą dzieci czegoś dobrego, ale pewnego rodzaju propozycja.

 

Codzienne czytanie poleca Paulina Kwiecińska