Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 127Wszystkich: 219700

Odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty naszych przedszkolaków

Polecamy » Odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty naszych przedszkolaków

Jesteśmy przedszkolem, w którym duży nacisk kładzie się na propagowanie szeroko pojętej aktywności ruchowej. Dlatego też zachęcamy wszystkie rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu, podejmujemy różnorodne działania mające na celu rozwijanie zainteresowań ruchowych naszych dzieci, wspieramy wszelkie inicjatywy, które podejmują rodzice w tym zakresie. Przecież już od najmłodszych lat możemy zauważyć, że niektórzy chłopcy  bardzo chętnie kopią piłkę na podwórku, inni współzawodniczą w biegach, dziewczynki tańczą, gdy tylko usłyszą muzykę, skaczą na skakankach, ale zdarza się również że bardzo chętnie dołączą do chłopców grających w piłkę nożną. Poniżej pragniemy przybliżyć pasje i  talenty naszych przedszkolaków.

Taniec pasją naszych dzieci

Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać        

Auguste Bournoville

Duża grupa naszych przedszkolaków aktywnie uczestniczy w kursie tańca towarzyskiego, podczas którego zajęcia prowadzi instruktor tańca Pan Łukasz Woźniak. Zajęcia taneczne są bardzo lubiane przez dzieci, które z dużym zaangażowaniem ćwiczą kolejne figury samby,  walca angielskiego, tańczą papaję przy piosence Urszuli Dudziak, a także świetnie się bawią tworząc improwizacje ruchowe. Zapewne marzą też o wielkim  turnieju tańca towarzyskiego. Gorąco was dopingujemy i czekamy na sukcesy!

Niezwykłe talenty sportowe Maciusia

Maciek jest niezwykle energicznym chłopcem. Jego talenty sportowe są naprawdę wszechstronne: chętnie kopie piłkę wspólnie z rodzeństwem, świetnie pokonuje wspinaczkowe tory przeszkód w parku linowym,  szybko biega. Był uczestnikiem specjalnego biegu dla dzieci, kobiet i początkujących biegaczy tzw. Teście Coopera zorganizowanym przez AZS AWF MASTERS Kraków i Akademicki Związek Sportowy w Krakowie. A zimą pokonuje wszelkie dostępne dla narciarzy stoki. Czekamy na medal olimpijski!

Mała baletnica

Lidzia jest pasjonatką baletu.  Jest to  szczególny rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec, a Lidka uwielbia tańczyć, nawet w przedszkolu wykorzystuje wolne chwile do ćwiczeń. Być może w przyszłości będziemy ją podziwiać w takich przedstawieniach, jak „Jezioro łabędzie” P. Czajkowskiego, „Ognisty ptak” I. Strawińskiego czy „Carmen” G. Bizeta, gdy zostanie najwybitniejszą tancerką w historii polskiego baletu! Będziemy śledzić Twoją karierę!