Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 31Wszystkich: 203865

Przedświąteczny koncert

Wydarzenia » Przedświąteczny koncert

    W ramach projektu MEN „Razem na święta”, dzieci z naszego przedszkola oraz Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Koźmice, w oczekiwaniu na zbliżające się święta, w niedzielę, 20 grudnia 2020 roku, tj. w ostatnią niedzielę Adwentu wystąpili na żywo, w ogrodzie przedszkolnym, bez udziału publiczności.  

   Ten niezwykły koncert dedykowany był okolicznym mieszkańcom Koźmic Wielkich oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Wieliczka. 

   Na koncert zaprosili: kapelmistrz orkiestry - Adrian Drzewi, kierownik orkiestry - Jacek Kwiatkowski oraz dyrektor przedszkola - Ewa Kaczor, równocześnie składając życzenia, aby uśmiech dzieci, muzyka i śpiew kolędników zagościły w domach, w całej gminie Wieliczka, niosąc radość, która pozostanie z nami nie tylko w okresie świątecznym, ale również przez cały 2021 rok.

   Dzieci zaprezentowały kolędy i pastorałki, połączone z tańcem i instrumentacją. Każda z grup występowała oddzielnie w reżimie sanitarnym, Orkiestra umiejscowiona na wzgórzu przedszkolnym prezentowała kolędy pomiędzy występami poszczególnych grup. Tym radosnym kolędowaniem, dzieci oraz członkowie orkiestry pragnęli przekazać wszystkim serdeczne życzenia zawarte w wierszach, kolędach, pastorałkach i melodiach świątecznych. 

  Dyrektor Ewa Kaczor podziękowała serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby koncert mógł się odbyć, a w szczególności zespołowi muzycznemu Paradise, który użyczył przedszkolu nagłośnienia, sołtysowi Koźmic Wielkich - Dariuszowi Mitanowi za udostępnienie Domu Ludowego oraz świątecznych dekoracji, wszystkim Rodzicom za owocną współpracę, a także Michałowi Uzarowi za wykonanie montażu filmu i opublikowanie go na niepublicznym kanale YouTube.https://youtu.be/diwzjSKg4sE

Link do wydarzenia:  

https://youtu.be/diwzjSKg4sE    

 

                                         

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Grzegorz Kamykowski