Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 36Wszystkich: 203870

SPRAWOZDANIE Z AKCJI "GÓRA GROSZA" w roku szkolnym 2021/2022

Pomagamy » Przedszkolaki Innym » SPRAWOZDANIE Z AKCJI "GÓRA GROSZA" w roku szkolnym 2021/2022

W dniach od 2 listopada 2021 r.  do 31 grudnia 2021 r.  odbyła się w naszym przedszkolu wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim dzieciom w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych pięciu tygodni do skarbonki. Ogólnie zebrano 98,83 zł.  Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

Opracowała: Gabriela Leśniak - koordynator zbiórki