Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 30Wszystkich: 203864

Suszone owoce zamiast słodyczy

Polecamy » Suszone owoce zamiast słodyczy

Kto nie lubi slodyczy? Chyba większośc z Nas ma do nich słabość.  Jednak może spróbujemy je zastąpić suszonymi owocami. Mimo że suszone owoce są kaloryczne, zwykle i tak jest to mniejsza kaloryczność niż w przypadku wielu popularnych słodyczy (warto wspomnieć, że ich kaloryczność jest zazwyczaj efektem mniejszej zawartości wody). Jedną z ich największych zalet jest to, że są bardzo sycące.

Pamiętajmy o tym, aby przy wyborze suszonych owoców wybierać produkty jak najbardziej naturalne, czyli takie, które w swoim składzie nie zawierają szkodliwych składników. 

Na co trzeba zwracać szczególną uwagę? Nie kupuj suszonych owoców, które w swoim składzie zawierają E220. Ten środek konserwujący może powodować utratę cennej witaminy B12. UWAGA! Zdarza się, że zamiast symbolu E220 na opakowaniach znajduje się dopisek "zawiera siarczany" lub "produkt konserwowany siarką". Takich produktów unikamy!!!

Suszone owoce są źródłami cennych witamin oraz posiadają wiele zalet:

Suszone jabłka są cennym źródłem witaminy z grupy B oraz polifenoli, a także obniżają poziom złego cholesterolu; usprawniają pracę układu trawiennego; wzmacniają odporność organizmu; łagodzą podrażnienia jelit i żołądka.

Suszone śliwki są cennym źródłem witaminy A, a także zawierają witaminę C i E oraz beta-karoten. Jednak to nie koniec argumentów, które przemawiają za tym, by włączyć suszone śliwki do diety. Warto dodać także, że są one doskonałym źródłem potasu i wapnia; zawierają duże ilości fosforu i żelaza, przez co poleca się je osobom ograniczającym spożycie mięsa; zawierają błonnik, który zapewnia uczucie sytości na długo oraz usprawnia pracę układu trawiennego.

Suszone banany to przede wszystkim doskonałe źródło magnezu i potasu. Ich regularne spożywanie powinno więc ograniczyć dokuczliwe skurcze, a także dobrze wpływać na nasze samopoczucie i koncentrację. Warto zaznaczyć, że mają one trzy razy więcej magnezu i potasu niż świeże owoce! Poza tym suszone banany zawierają także cenne witaminy z grupy B. 

Suszone owoce są dobrym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dobrym rozwiązaniem jest mieszanie kilku suszonych owoców z orzechami i nasionami. W taki sposób zapewniamy sobie i dzieciom solidną porcję witamin i składników mineralnych.

 

Żródło:https://www.edziecko.pl

Poleca: Magdalena Kwinta