Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 4Wszystkich: 226744

Świętujemy Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka oraz żegnamy naszych absolwentów

Wydarzenia » Świętujemy Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka oraz żegnamy naszych absolwentów

W bieżącym roku szkolnym w nieco odmienny sposób świętowaliśmy Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. Ta bardzo ważna uroczystość w kalendarzu przedszkolnym, która odbyła się 14 czerwca 2019 roku, tym razem połączona została z pożegnaniem tegorocznych absolwentów. Na wstępie, po przywitaniu licznie zebranych rodzin naszych przedszkolaków, pani dyrektor, Ewa Kaczor uhonorowała dyplomami rodziców szczególnie zaangażowanych w życie przedszkola, dziękując im w ten sposób za wszelką pomoc oraz wielkie serce okazane naszym dzieciom. Tradycją już się stało, że w naszym przedszkolu, rodzinne świętowanie jest równocześnie zakończeniem realizowanego w danym roku projektu edukacyjnego – w tym roku był to projekt „Moja mała i wielka Ojczyzna”. Dlatego też jako pierwsza wystąpiła najstarsza grupa przedszkolna, z przedstawieniem teatralnym pt. „Z biegiem Wisły”, które w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my” zdobyło III miejsce. Następnie swoją wdzięczność i miłość do rodziców wierszem, tańcem i piosenką wyraziły Krasnalki i Tygryski, gdyż, jak wiadomo - z rodziną najlepiej jest! Ponieważ Festyn Radości jest również świętem dzieci, rodzice przygotowali  niespodziankę – inscenizację wiersza J. Brzechwy „Kwoka”. Narratorem została Madzia Ludwin (Smerfy), która recytując ten właśnie utwór, zdobyła wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Bardzo dziękujemy aktorom za ich zaangażowanie oraz wspaniałą interpretację wiersza:

Iwonie Chachlicy – kwoka

Paulinie Dańdzie - świnia

Małgorzacie Piętce – baran

Magdalenie Śliwie – krowa

Agacie Śmiech – osioł

„Hej przedszkole, ukochane, co bez ciebie zrobię ja …” – żegnając się uroczyście z przedszkolem, tę właśnie piosenkę zaśpiewali później najstarsi przedszkolacy, którzy w tym roku szkolnym, po raz ostatni uczęszczali do przedszkola. Wcześniej pozowali do pamiątkowego zdjęcia, które zobaczyć można w naszej galerii. Wszyscy nasi tegoroczni absolwenci otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz czapki, w których wglądali  bardzo uroczyście, a od młodszych kolegów z kółka plastycznego wspaniałe prezenty, które przygotowała dla nich pani D. Domagalska – Typa. Krasnalki i Tygryski pożegnały również swoich starszych kolegów wierszykami, życząc im wielu wspaniałych sukcesów w szkole.

Z kolei do boju przystąpili tatusiowie z poszczególnych grup, nastąpił bowiem czas na mini mundial, który w naszym przedszkolu tradycyjnie rozgrywany jest podczas Festynu Radości. Tegoroczna edycja zakończyła się zwycięstwem drużyny Tygrysków, drugie miejsce zdobyły Smerfy, na trzecim uplasowały się Krasnale. Pomiędzy meczami odbył się pokazy taneczne: cheerleaderek (Smerfy) oraz układ choreograficzny z parasolkami do znanego utworu Filipinek (Krasnalki).  Wszystkie drużyny piłkarskie otrzymały wspaniałe puchary, które zostały wykonane przez pana Andrzeja Piętkę. Ochłonąć z piłkarskich emocji można było w trakcie warsztatów plastycznych pod hasłem „Ojczyste krajobrazy”, a na zakończenie każde dziecko wylosowało niespodziankę w specjalnie zorganizowanym „Kramiku z prezentami” którą mogło zabrać do domu. Nad wszystkim czuwał bajecznie kolorowy Koźmifoguś, zdobywca II miejsca w 19. Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie, który na naszym przedszkolnym wzgórzu miał bardzo dobry punkt obserwacyjny. Dzień pełen wrażeń dobiegł końca, niezapomniany, albowiem spędzony w gronie rodziny.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Anna Sarga, Kornelia i Dominik Markowscy