Zabawy na świeżym powietrzu
Polecamy » Zabawy na świeżym powietrzu
Mając na uwadze obecną sytuację, ale i to szczęście, że chyba zdecydowana większość z Nas posiada własne podwórko, a pewnie nawet mini plac zabaw podpowiadamy lub bardziej przypominamy, jakie zabawy można zaproponować dzieciom na świeżym powietrzu. Pewnie każdy z Państwa je zna, ale czasami po prostu zapominamy o prostych, ale jak atrakcyjnych zabawach dla dzieci w każdym wieku. Oto kilka propozycji:
1.Zabawa w chowanego - kto jej nie lubi?
2.Gra w piłkę – nożną, do celu, siatkówkę.
3.Wrzucanie kamyków do wody – bardzo zajmująca zabawa. Wystarczy miska z wodą i kamyczki. Można je wrzucać i obserwować zachowanie wody, można je później wyjmować, przekładać. Zajęcie na dłużej. We wspólnej zabawie, można zrobić zawody na rzucanie kamyk z pewnej odległości.
4.Rzut do celu – można rzucać do celu, do kosza, do narysowanej lub stworzonej np. z chusty/koca obręczy. Wystarczą piłeczki lub woreczek. Odległość możesz z czasem zwiększać, tak by dziecko miało większą trudność i jednocześnie przybierało inną pozycję do rzutu.
5. Kręgle – z puszek, plastikowych butelek. Wystarczy piłka i zabawa gotowa.
6.Poszukiwanie skarbu – skarb można ukryć w piasku, pod krzaczkiem. Można po prostu zachęcić dziecko do poszukiwania skarbu, jak w zabawie w chowanego, a można stworzyć całą historię. Chować karteczki, z kolejnymi wskazówkami, rysować kredą wskazówki itp.
7. Przechodzenie przez linę – nie takie proste jak się wydaje, a bardzo fajne ćwiczenie. Do tej zabawy też może przydać się chusta – wystarczy zawiązać między drzewami, krzesłami, tak by była odpowiednio naprężona. Na wysokości dostosowanej do możliwości dziecka.
8.Hamak, huśtawka – dzieci lubią być bujane, huśtane. Można pójść na plac zabaw, a można samemu zawiązać chustę np. pomiędzy dwoma drzewami, pod stołem itp.
9.Berek – zabawa bardzo prosta, a tyle radości – dzieci ją uwielbiają.
10.Tor przeszkód – możliwości jest mnóstwo. Może być to tor przeszkód do przejścia pieszo lub do przejazdu rowerkiem np. z pachołków, patyków.
11.Ciepło, zimno – można dodać w zabawie o poszukiwaniu skarbu.
12. Rower, hulajnoga – rowerek to świetny sposób na kształtowanie dużej motoryki. Podobnie hulajnoga, wpłynie na koordynację i rozwój sprawności motorycznej.
13. Turlanie i pełzanie – zabawa od wieku niemowlęcego, świetnie wspierająca rozwój motoryczny dziecka. Dla starszaka można przygotować koc z którego może się odwinąć.
14.Chodzenie po krawężniku – świetne ćwiczenia na równowagę.
15.Rysowanie kredą na chodniku, betonie itp.
16.Szukamy czterolistnej koniczyny.
17. Piknik – można coś dobrego zjeść, posiedzieć na kocyku. Do tego dołożyć gry planszowe, książki, układanki, itp.
18. Podchody.
19. Latawiec – może akurat pogoda będzie sprzyjać:)
Dobrej zabawy:)))
Źródło: http://dziubdziak.pl/
Poleca: Magdalena Kwinta