Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 128Wszystkich: 219701

Zdrowe przekąski na przyjęcie dla dzieci

Polecamy » Zdrowe przekąski na przyjęcie dla dzieci

Planując przyjęcie dla dzieci zastanawiamy się, co przygotować, aby było smacznie, kolorowo i zdrowo! Oto kilka ciekawych propozycji, na które powinny skusić się nawet największe niejadki:)

Kanapeczki biedroneczki

W celu urozmaicenia zwykłych kanapek z szynką lub serem możemy na nie położyć biedroneczki wykonane z pomidorków koktajlowych i oliwek. Biedronki możemy ułożyć na plasterkach ogórka lub listkach sałaty. Mimo, iż dzieci zazwyczaj nie przepadają za oliwkami, to w tym przypadku  bardzo chętnie „wcinają” takie kanapeczki.

Szaszłyki owocowe  

Bardzo prosta przekąska, w przygotowaniu której mogą nam pomóc dzieci. Wystarczy kupić sezonowe owoce oraz patyczki do szaszłyków. Najładniej wygląda kiedy wszystkie szaszłyki są równe, czyli owoce układane są zawsze w tej samej kolejności i pokrojone są w kształty podobnej wielkości.

Winogronowy jeż

Składniki:

2 gruszki

1 kiść dużych zielonych winogron

opakowanie wykałaczek

4 kulki ziela angielskiego – na oczy

2 rodzynki lub borówki- na noski

Gruszki myjemy i za pomocą nożyka do jarzyn obieramy do połowy ale tylko tą część gdzie jest ogonek. Ogonka nie urywamy, jedynie w razie potrzeby skracamy. Winogrono myjemy, osuszamy i nabijamy na wykałaczki. Tak wykonane koreczki wbijamy w gruszkę w miejscu gdzie pozostała skórka. Z kulek ziela angielskiego robimy oczy, a na pozostawione ogonki gruszek nabijamy rodzynki lub borówki tworząc nosy jeży.Na kolce możemy też nabić truskawkę lub malinkę.

Poleca: Magdalena Kwinta

Żródło:http://blogzapetytem.pl